10 עובדות על הובלות דירה ומשרדים

בואו נראה מה אתם יודעים על שוק הובלת דירות ומשדים בישראל. להלן מספר נקודות שיעזרו לכם להכיר את ענף ההובלות בישראל לעומק ולקבל מידע שיעזור לכם להתכונן להובלת הדירה או המשרד בצורה טובה יותר תוך נקיטת אמצעי זהירות מגורמים העלולים לייקר את ההובלה או לגרום לה נזק.

עונתיות – ידעתם שמתוך כלל ההובלות בישראל, 30% מתרחשות בחודשי הקיץ? ככל הנראה הסיבה לכך נעוצה בהתחלת שנת לימודים ובמזג אוויר נוח לביצוע הובלות.

50% מההובלות מסתיימות במחיר גבוהה יותר מהמחיר שסוכם תחילה – מחצית מכלל ההובלות מסתיימות במחיר גבוה יותר לעומת המחיר שסוכם תחילה. הסיבות רבות ומגוונות וכוללות בין היתר טענות לתכולת דירה גדולה יותר ביחס למה שסוכם תחילה, דרכי גישה צרים, מדרגות בכניסה לבניין, מרחק רב בין המשאית לפתח הדירה ועוד. על מנת להימנע ממקרים אלה, עליכם לבקש הסכם עבודה כתוב וחתום על ידי חברת ההובלות שתבוא ותבחן את הדירה ואת תכולתה.

הפרשי תמחור גבוהים – הפרשי המחירים בין חברות ההובלות יכולים לנוע בטווחים של עשרות אחוזים. עליכם לבצע סקר שוק מעמיק ולבקש לפחות 3 הצעות מחיר על מנת לקבל אומדן מדוייק של מחיר ההובלה.

עוברים דירה כל 5 שנים – על פי מחקרים סטטיסטיים, משפחה ממוצעת בישראל עוברת דירה  משפחה בממוצע עוברת דירה כל 5 שנים בממוצע.

אחד הענפים התחרותיים במשק – ענף ההובלות בישראל הו מהתחרותיים במשק. כמה תחרותי? פרסום ממומן בגוגל יכול לעבור את ה-40 ₪ על כל פנייה וזה מבלי שהובטח למפרסם שהפנייה תתורגם לעבודה.

במקרים רבים חברת הובלות מקומית תהיה זולה יותר – הסיבה לכך פשוטה, חברת הובלות מקומית זקוקה לזמן קצר יותר על מנת להגיע לדירתכם. תוסיפו לכך את ההוצאות הקטנות על דלק והרי לכם הצעת מחיר נמוכה יותר ביחס לחברה שממוקמת במרחק רב מכם.

הכנת הדירה – במקרים רבים, הזמנת שירותים כגון ניקיון, צביעת דירה או ריסוס נעשים ברגע האחרון – דבר שמביא ללחץ מיותר ולאי עמידה בזמנים.

גניבת תכולת דירה – ישנן תלונות רבות על חפצים שנעלמים. אני באופן אישי, נתקלתי בכתבה באינטרנט המתארת גניבה של תכולת דירה שלמה. ה"מובילים" העמיסו את הציוד למשאית, ובמקום להובילו לדירה החדשה, הגנבים נסעו לשטחים. עוד סיבה טובה להתקשר עם חברות הובלות מומלצות ואיכותיות.

ביטוח לא מתאים – במקרים רבים ביטוח ההובלה אינו כולל פגיעה שנגרמה לריהוט בזמן ההובלה אלא רק בזמן תאונה. בדקו איזה ביטוח מחזיק המוביל שלפניכם. כמו כן שקלו לבצע ביטוח הובלות פרטי.

אספקת קרטונים – חברות הובלה רבות יספקו לכם קרטונים לאריזת תכולת הדירה בחינם כחלק ממתן שירות טוב ללקוח.

שכרם של המובילים מורכב מטיפים – מסתבר ששכרם העיקרי של המובילים מורכב מטיפים. בבואכם לתת טיפ זכרו שזוהי משכורתם העיקרית של המובילים. רוב הכסף עליו סיכמתם עם חברת ההובלות, הולך לכיסה של החברה עצמה.

לסיכום, בחירת חברת הובלות מומלצת היא קריטית להצלחת מעבר הדירה. בבואכם לבחור חברת הובלות, בדקו את כל הדברים הנדרשים ואל תתפתו למחירים נמוכים מדי. כמו כמעט בכל דבר, יתכן שהזול יתברר כיקר יותר בהמשך.

כתבות שעשויות לעניין אתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים