הובלה עצמית

כאשר מדובר בהובלות דירה, אנו מגדירים הובלה עצמית כמצב שבו האדם שעובר דירה מעוניין לבצע את ההובלה בעצמו. בשונה ממקרים של הובלת רהיטים או מוצרים אחרים שנרכשו, כאן אנו עוסקים בהובלה של תכולת דירה ממקום אחד לאחר.

היתרונות שבהובלה עצמית

אם בחרתם להוביל את תכולת דירתכם באופן עצמאי אתם הולכים ליהנות ממספר יתרונות בולטים.

מחיר – הדבר הראשון שעולה הינו חיסכון בעלויות, ואכן כך הדבר. הובלת דירות בעזרת חברת הובלות עולה לעיתים כסף רב. אתם צריכים לשלם עבור המשאית, הזמן של המובילים (מתחיל בדרך כלל משניים עד שלושה ויכול לעלות ככל שתכולת הדירה גדולה יותר ויותר), דלק ועוד. רוב ההוצאות הללו יכולות להיחסך בקלות אם בחרתם בהובלה עצמית.

נוחות – בבחירה בהובלה עצמית אתם חוסכים את הצורך במפגש עם חברות הובלות. דבר שאם נעשה בצורה נכונה, יכול להימשך לא מעט זמן.

לוחות זמנים – אתם קובעים את לוחות הזמנים מבלי להיות תלויים בגורמים אחרים. כמו כן באפשרותכם לפרוש את המשימות המרכיבות את מלאכת ההובלה כך שלא תהיו לחוצים בזמן ותוכלו להמשיך בשגרת חייכם.

ביטחון – חפציכם האישיים אינם באים במגע עם גורם זר כלשהו.

חפצים שבירים – אין ספק שאם ישנם חפצים שבירים שזקוקים להובלה, אתם תהיו אלה שינקטו במירב הזהירות על מנת למנוע פגיעה.

החסרונות שבהובלה עצמית

חיפוש אחר חברים ובני משפחה – על מנת לבצע את ההובלה כהלכה, עליכם להיעזר בבני משפחה ו/או חברים שיעזרו לכם להוביל את הפריטים. אם אין לכם עזרה, אתם עלולים למצוא את עצמכם בקשיים שלא צפיתם.

חומרי אריזה – חברות הובלות רבות מספקות קרטונים על מנת לארוז את התכולה. אם בחרתם לבצע את ההובלה בעצמכם, תצטרכו לדאוג לחומרי האריזה בעצמכם.

סיכון בריאותי – הובלות הוא מקצוע, לכן כאשר מובילים מרימים ציוד כבד, הם יודעים כיצד לבצע זאת. בבואכם לבצע הובלה עצמית, עליכם לנקוט משנה זהירות על מנת להימנע מפציעות.

חוסר ארגון – בהובלה עצמית, עליכם להיות מאורגנים בקפידה, החל ממי תקבלו עזרה דרך המקורות לגיוס חומרי אריזה ועד פתרון הרכב להובלה.

לא מתאים לתכולה גדולה – הובלה עצמית מתאימה לדירות קטנות. לכן, אם ברשותכם תכולת דירה גדולה, אנו ממליצים שלא להיכנס להרפתקה הזאת ולחפש חברת הובלות מומלצת.

למרות האמור, אנו מאמינים שכמעט בכל החסרונות, ניתן לטפל ולהיערך בהקדם. אך חשוב מאוד להכיר בהם על מנת לדעת מה עליכם לעשות כדי לבצע הובלה עצמית בדרך המוצלחת.

למה אתם זקוקים על מנת לבצע הובלה עצמית?

חברים ובני משפחה שיעזרו לכם.

משאית – האם ברשותכם משאית או רכב המתאים להובלת הדירה שלכם?

חומרי אריזה – עליכם להיערך עם חומרי אריזה בהקדם. בבואכם לבצע הובלה עצמית, אין ברוב המקרים, משהו שיספק את הקרטונים. לכן עליכם להיערך מבעוד מועד.

רצועות קשירה והובלה – האם אתם זקוקים לרצועות הובלה (לציוד כבד), חבלים לקשירה. אם כן, עליכם לארגן ציוד זה מבעוד מועד.

איך משיגים את הציוד הדרוש וכמה זה עולה?

אנו ממליצים לכם להיעזר ברשימת העסקים שמציעים שירותים להובלה עצמית – החל מהשכרת רכב מסחרי ועד לרצועות וחבלים מתאימים. רשימה זו כוללת אפילו עסקים כאלה שמציעים לשכור נהג משאית או מובילים לפי שעת עבודה.

ניתן למצוא את הרשימה בעמוד זה. אם יש לכם עסק שאתם מעוניינים להמליץ עליו, ניתן לעשות זאת באזור התגובות.

 

כתבות שעשויות לעניין אתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים